بخش اول معرفی

مقدمه آشنایی با تالی

قال الله تعالی فی محکم کتابه

وَ نُنَزِّلُ مِنَ القرآنِ ما هُوَ شِفاءٌ وَ رَحمَهٌ لِلمُؤمِنینَ و لایزیدُ الظالِمینَ اِلّا خَسارا.(اِسراء ۸۲)

آشنایی با قرآن، این کتاب الهی و راهنمای سعادت و تحقق فرهنگ اصیل آن و باز گشت به کتابی که نور، هدایت، موعظه، تبیان، شفا، میزان و فرقان است امری لازم و حیاتی می باشد و بی تفاوت بودن در برابر مواعظ و دستورات آن خسران دنیا و آخرت و انس و همنشینی با آن هدایت و بشارت رابه دنبال خواهد داشت.تشکل های قرآنی مردم نهاد در راستای هدف گذاری کلان نظام مقدّس جمهوری اسلامی ایران مبنی بر گسترش روز افزون فرهنگ قرآنی و دینی در بین اقشار مختلف مردم گامهای مؤثری برداشته و در سال های اخیر مخاطبان پرشماری را جذب برنامه های قرآنی در حوزه های آموزشی و فرهنگی نموده است. بدیهی است ارتقاء سطح کمی و کیفی فعالیت های قرآنی و همچنین ورود به بخشهای تخصصی در این زمینه نیازمند یک رویکرد جدید، چشم اندازی هدایتگر و نیز نگرشی عالمانه می باشد.

آشنایی با تالی

باشگاه فرهنگی قرآنی تالی ۱۱۴ بمنظور اشاعه فرهنگ ناب قرآنی و مذهبی و نیز ترویج و توسعه فعالیت های تخصصی آموزش قرآن کریم از سال ۱۳۹۲ آغاز به کار کرده است . در این مدت ، راه اندازی کارگاه های عمومی و تخصصی حفظ و قرائت قرآن کریم ، برگزاری سلسله برنامه های جذاب ( پای سفره قرآن ) در چهار فصل ، برپایی اردوهای فرهنگی آموزشی و زیارتی ، دعوت از چهره های برتر قرآنی کشور و تشکیل کرسی های تلاوت متعدد و خلق لحظات دلنشین و به یاد ماندنی از جمله فعالیت های این مجموعه بوده است .

از ویژگی های مهم این باشگاه فراگیر بودن آن و حضور مخاطبین پرشمار از شمالی ترین و یکی از جنوبی ترین مناطق شهر تهران در آن میباشد و فعالیت های آن فقط به یک محله یا منطقه خاص محدود نمیباشد . اگرچه مخاطبین اصلی مارا نونهالان و نوجوانان پسر تشکیل میدهند اما جذب مخاطبین جوان و بزرگسال مذکر و مونث و برپایی دوره های عمومی و تخصصی قرآن کریم و همچنین برگزاری برنامه های فرهنگی مناسب برای این عزیزان در دستور کار قرار دارد .